- 2 جمادي الاول 1439 - 28 دي 1396 - ساعت 20:59
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 73357
تعداد مشاهدات : 5395

عاطفه و ادب حضرت زهرا(س) باید برای ما الگو باشد

حضرت زهرا(س) دائما از روش های تشویق و جذب استفاده می کردند و فرزندان هم با همین نظام تربیتی پرورش یافتند.
وی با بیان اینکه ارتباط ما انسان ها می تواند به دو شکل جذب و یا دفع باشد، ادامه داد:حضرت زهرا(س) دائما از روش های تشویق و جذب استفاده می کردند و فرزندان هم با همین نظام تربیتی پرورش یافتند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه عاطفه زیادی در رفتار حضرت زهرا(س) وجود داشته، اضافه کرد: این عاطفه و مهربانی حضرت زهرا(س) در زمان ما قابل الگوگیری است که با عنصر جذب، عاطفه و دیگردوستی بتوانیم اخلاق و رفتارمان را تنظیم کنیم.

حجت الاسلام غرویان با بیان اینکه حضرت زهرا(س) عالمه غیر معلمه است، گفت: در صفات و شخصیت حضرت زهرا(س) مسئله علم و دانش ایشان نیز قابل الگوگیری است.

وی عنوان کرد: حضرت زهرا(س) موارد فقهی، کلامی و تربیتی زیادی را از قرآن کریم و روایات پیامبر(ص) یاد گرفته بودند، و بر اساس قرآن و روایات حرکت و زندگی شان را شکل می دادند.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه بیان کرد: مسئله دیگر ادب حضرت زهرا(س) است که در سیره ایشان آمده که نسبت به پدر بزرگوارشان ادب را رعایت می کردند.

حجت الاسلام غرویان با اشاره به خطبه فدک حضرت زهرا(س)، اضافه کرد: یکی از ابعاد دیگر زندگی حضرت زهرا(س) این بود که هر جا ضرورت و تکلیف اقتضاء می کرد به مسائل خلافت، حکومت و سیاست وارد می شدند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی